HIIT

High Intense Interval Training to trening o dużej intensywności i pracy na wysokim tętnie. Co sprawia, że HIIT jest tak skuteczny? W przeciwieństwie do tradycyjnych treningów interwałowych starej szkoły, które przeplatają krótkie okresy maksymalnej intensywności z dłuższymi okresami odpoczynku, my odwracamy tę formułę do góry nogami. Zastępujemy tradycyjne ćwiczenia o umiarkowanej intensywności ćwiczeniami o tej maksymalnej i przeplatamy je krótkimi okresami odpoczynku. Wykonywanie ćwiczeń o wysokiej intensywności zmusza organizm do korzystania przez mięśnie z włókien szybko kurczliwych, zwykle nie zaangażowanych w ćwiczenia cardio. Takie przeplatanie tętna niższego z wyższym skutkuje przyspieszeniem metabolizmu, a co za tym idzie – intensywniejszym spalaniem tkanki tłuszczowej – nawet do 20 godzin po treningu! Wówczas zaczyna się proces tzw. zwiększonego powysiłkowego zapotrzebowania na tlen. W tym czasie organizm regeneruje mięśnie, korzystając z pozostałych zapasów tłuszczu, niezależnie od tego czy jesteś w ruchu, siedzisz przed telewizorem czy śpisz. Jak przekonują naukowcy, po przeprowadzonym treningu interwałowym, który trwa maksymalnie 30 minut, spala się w spoczynku aż dziewięć razy więcej tłuszczu niż podczas umiarkowanego, godzinnego treningu cardio.

Czy trening HIIT jest dla wszystkich?

Nie. Jeśli wciąż szukasz wymówek to nie jest trening dla Ciebie! Jeśli nie jesteś w stanie dać z siebie 100%. Jeśli pytasz, czy to będzie spokojny trening? Nie, nie będzie!

Przygotuj się na najcięższy trening swojego życia oraz na szybkie rezultaty! Będziesz się pocić jak nigdy przedtem, a rezultaty przerosną Twoje oczekiwania.