Oddaj się w ręce fizjoterapeutów i pożegnaj codzienne dolegliwości.
Zrelaksuj się. Poczuj radość z ruchu.

TYLKO TERAZ ZAPISZ SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ Z FIZJOTERAPEUTĄ! 

FIZJOTERAPIA I MASAŻ SPORTOWY

Masaż sportowy jest stałym elementem programu przygotowań każdej osoby uprawiającej sport. Dzięki stosowaniu tej metody sportowcy i amatorzy chronią swoje ciało przed nadmiernym napięciem mięśni, szybciej regenerują się po wysiłku, lepiej przygotowują do wzmożonej aktywności. Masaż sportowy pobudza układ ruchowy przed treningiem i minimalizuje efekty zmęczenia po aktywności fizycznej. Usprawnia krążenie chłonki i krwi, przez co substancje odżywcze szybciej wędrują do mięśni, które za sprawą masażu są też bardziej rozgrzane i rozluźnione. Ten rodzaj masaży poprawia również metabolizm, pozwala osobom aktywnym uzyskać równowagę psychiczną, zmniejszyć stres. Masaż sportowy pozwala również zmniejszać ryzyko pojawiania się kontuzji. Likwiduje zmęczenie po wysiłku i pozwala redukować zakwasy pojawiające się w mięśniach. Dlatego masaż sportowy może być stosowany jako profilaktyka.

Natomiast głównym celem fizjoterapii jest zwalczanie bólu, stanów zapalnych, usprawnianie czynności poszczególnych narządów, zwiększenie siły mięśniowej, przywracanie prawidłowego zakresu ruchu, odpowiedniej długości i elastyczności tkankom okołostawowym. Stosujemy ją po kontuzjach, urazach, gdy chcemy zwalczyć dolegliwości.

CENA:
120zł – 60 minut
70zł – 30 minut
480zł – pakiet 5 x 60 minut

MASAŻ RELAKSACYJNY

Masaż relaksacyjny służy przede wszystkim wyciszeniu pacjenta, likwidacji stresów dnia codziennego, uspokojeniu myśli i odprężeniu. Dlatego też, aby stworzyć w gabinecie jeszcze bardziej odprężającą atmosferę używa się olejków zapachowych. Wykorzystywane są również środki poślizgowe, najczęściej oliwka, dzięki którym masażysta może łatwiej i dokładniej przeprowadzać ruchy na ciele pacjenta. W trakcie masażu relaksacyjnego wykonuje się powolne, spokojne ruchy, obniżające napięcie mięśni i nerwów. Techniki masażu relaksacyjnego czerpią bardzo dużo z masażu klasycznego: masażysta głaszcze, uciska, ugniata, rozciera ciało pacjenta mając na celu poprawienie krążenia krwi i limfy, gospodarki wodnej czy dotlenienia tkanek.

CENA:
100zł – 60 minut
60zł – 30 minut
400zł – pakiet 5 x 60 minut

TAPING

Taping to jedna z nowoczesnych metod radzenia sobie z kontuzjami powstałymi podczas uprawiania sportu. Ze względu na technikę działania nazywa się ją także plastrowaniem. Na bolące miejsce nakleja się bowiem różnej długości plastry. Ich konstrukcja przystosowana jest do naturalnej elastyczności skóry. Warto zauważyć, że plastry te nie posiadają żadnego dodatku w postaci chemicznego leku. Ich działanie opiera się wyłącznie na działaniu bodźców mechanicznych. Kiedy nasze ciało doznaje jakiejś kontuzji, w miejscu urazu automatycznie zwiększa się ciśnienie. Spowodowane jest to powstaniem stanu zapalnego oraz zaleganiem płynów. Taka reakcja powoduje zmniejszanie się przestrzeni pomiędzy skórą a mięśniami. W takich okolicznościach nasze ciało potrzebuje więcej czasu na regenerację. Odpowiednio naklejony plaster unosi skórę do góry, przyspieszając tym samym procesy regeneracyjne oraz usprawniając przepływ krwi.

CENA:
30zł

KONSULTACJE FIZJOTERAPEUTYCZNE

Konsultacja fizjoterapeutyczna, obejmuje kompleksowe badanie. Celem konsultacji jest analiza problemu pacjenta. Na podstawie specyficznego badania odnajdujemy źródło bólu. Na podstawie zebranej wiedzy fizjoterapeuta określi rodzaj schorzenia, stadium zaawansowania, możliwości rehabilitacji danej dolegliwości, indywidualny plan fizjoterapii, ilość sesji terapeutycznych i ich częstotliwość, instruktaż ćwiczeń domowych, odpowie na Państwa pytania i wątpliwości.

CENA:
TYLKO TERAZ KONSULTACJA ZUPEŁNIE ZA DARMO! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

 

TERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

Techniki fizjoterapii stosujemy również w uroginekologii i położnictwie. To bezbolesny i nieinwazyjny rodzaj terapii indywidualnej, dobranej bezpośrednio do potrzeby każdego pacjenta. Terapia może obejmować łagodzenie dolegliwości bólów około ciążowych, fizjoterapia w połogu, terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha, nietrzymanie moczu, obniżenie narządów miednicy mniejszej, fizjoterapia po operacjach ginekologicznych.

CENA:
120zł – 60 minut