Czym jest Gracie Brazilian Jiu-Jiutsu?

Gracie Brazilian Jiu-Jitsu to zmodyfikowana forma tradycyjnego japońskiego Jiu-Jitsu / Judo, która została opracowana w Brazylii w latach 1930-1960 przez Helio Gracie i jego brata Carlosa.

Forma, którą opracował Mistrz Helio, bardzo różni się od tradycyjnego Jiu-Jitsu i została opracowana specjalnie z myślą o samoobronie, aby umożliwić mniejszym i słabszym ludziom walkę uliczną „bez reguł” z dużo większymi, silniejszymi i bardziej atletycznymi napastnikami, nawet jeśli atakujący jest uzbrojony. Używanie duszeń, ochrona przed uderzeniem, blokady ramion i stawów oraz dźwignie (nie siła) to główne zasady Gracie Jiu-Jitsu.

System Gracie zyskał światową sławę, kiedy syn Helio, Rorion Gracie przeniósł się z Brazylii do USA w latach siedemdziesiątych, by uczyć sztuki Helio, a następnie stworzył telewizyjny spektakl „Ultimate Fighting Championship” (UFC) – walka „bez zakazów”, która wprowadziła wszystkie style walki w jedno wydarzenie „bez reguł” w telewizji na żywo, aby udowodnić, która ze sztuk walk była najlepsza.

W tych wydarzeniach Royce Gracie, młodszy brat Roriona, a także posiadacz czarnego pasa w Gracie Jiu-jitsu, bez problemu pokonał wszystkich innych zawodników, używając jedynie podstawowych technik Jiu-Jitsu, zwyciężając nawet ze zdobywcami tytułów mistrzów świata w Karate Kick Boxingu, którzy byli ciężsi niż on o nawet 50 kilogramów!!

Oto jedna z walk Royce’a z UFC 3:

 

To szokujące wydarzenie zmieniło świat sztuk walki i udowodniło raz na zawsze, że jeśli nie możesz walczyć na ziemi, jesteś bezbronny w walce ulicznej, nawet jeśli posiadasz czarny pas w karate lub inne umiejętności związane z tradycyjne uderzeniami.

To wydarzenie pokazało także światu, że mniejsza, słabsza osoba może z powodzeniem nie tylko przetrwać, ale nawet zwyciężyć przeciwko znacznie większym i silniejszym przeciwnikom, nawet w ustawieniu „bez reguł”, używając Gracie Jiu-Jitsu.

Dziś UFC to największe na świecie i najpopularniejsze wydarzenie walk MMA z mistrzami pochodzącymi z wielu różnych krajów – w tym z Polski – i prawie wszyscy mistrzowie we wszystkich kategoriach wagowych posiadają przynajmniej minimalną rangę fioletowego pasa (a większość posiada czarny pas) w Gracie Brazilian Jiu-Jitsu.

Czym jest Gracie Garage?

Gracie Garage jest ukłonem w stronę oryginalnego Gracie Garage, otwartego przez Roriona Gracie w latach siedemdziesiątych w jego własny garażu w Kalifornii, w którym uczył Jiu-Jitsu każdego kto tylko chciał. Ostatecznie przeniósł się do obecnej siedziby Gracie Jiu-Jitsu, która jest teraz dużym obiektem w Torrance w Kalifornii, zwanym Gracie Academy, z dużą siecią „Certyfikowanych ośrodków szkoleniowych” w ponad 100 krajach na całym świecie.

Wnukowie Helio Gracie zorganizowali sztukę walki w zestaw konkretnych programów i lekcji i udostępnił te lekcje w certyfikowanych ośrodkach szkoleniowych, a także w internetowym centrum edukacyjnym Gracie University.

Ktoś, kto chce otworzyć Gracie Garage, aplikuje o pozwolenie z Gracie Academy w Kalifornii na korzystanie z tego programu, a jeśli aplikacja się powiedzie, nowy Gracie Garage jest wymieniony na stronie internetowej Akademii i jest upoważniony do korzystania z programu nauczania pod nadzorem Garage Leader – który sam jest raczej uczniem Jiu-Jitsu, niż certyfikowanym instruktorem.

Vitality jest zarejestrowanym Gracie Garage:
KLIKNIJ I SPRAWDŹ

Nie ma opłat za uzyskanie Statusu Gracie Garage, jednak studenci, którzy zostaną zaakceptowani przez Garage Leader, aby studiować w Gracie Garage, muszą mieć możliwość nauki bez płacenia opłat za sesje szkoleniowe. Dzieje się tak, dlatego, że Gracie Garage Leader nie jest certyfikowanym instruktorem, jest po prostu uczniem, który jest upoważniony przez Akademię Gracie do korzystania z programu nauczania, aby pomóc uczniom w przejściu przez program.

Vitality Jiu-Jitsu to pierwszy Gracie Garage w Polsce.

Nasz Gracie Garage Leader, Kerry Young, ćwiczy boks oraz kickboxing od ponad 12 lat, a od około roku uczy się Gracie Jiu-Jiutsu.

Pamiętaj, że nasz Gracie Garage Leader nie jest certyfikowanym instruktorem Jiu-Jitsu i nie posiada czarnego pasa. Jeśli którykolwiek z naszych członków życzy sobie określonego, ustalonego 12-tygodniowego programu samoobrony prowadzonego przez posiadacza czarnego pasa, może zapisać się na jeden z naszych kursów samoobrony, które odbywają się poza Gracie Garage i pod okiem doświadczonego instruktora MMA, ale te kursy nie są bezpłatne.