SEBASTIAN JAGIELSKI

KIM JESTEM: Zodiakalna waga – równowaga. Charakteryzuje mnie nie lada spokój i wytrwałość, co pozwoliło mi przejść przez wszystkie szczeble kariery bokserskiej i obecnie pracować nie tylko jako trener, ale i sędzia zawodowych gal.

SPORT W MOIM ŻYCIU: Moim ojcem jest Andrzej Jagielski były zawodnik Hutnika Kraków i wieloletni reprezentant Polski w boksie, stąd też od dziecka byłem wychowywany w sportowej atmosferze. Dorastałem zaabsorbowany legendą BruceLee. Jako 13 latek rozpocząłem treningi Kung Fu styl Choy lee fut. Będąc nastolatkiem szukającym swojej drogi otarłem się o wiele dziedzin sportu, ale boks był mi najbliższy. W 1995 r. rozpocząłem trening full contact Karate w formule K-1 w krakowskim stowarzyszeniu Oyama Karate, pod okiem Andrzeja Pierzchały – ówczesnego Mistrza Świata Oyama Karate. W 1998 r. zdobyłem „Złote Rękawice” w kategorii seniorów waga 60 kg. Niestety z racji na trudny czas dla polskiego sportu i brak możliwości dalszego rozwoju „zawiesiłem rękawice na kołku”. Moje zainteresowania, pasja i miejsce z jakiego pochodzę zaowocowały propozycją prowadzenia zajęć z młodzieżą i możliwością powrotu do sportu już jako trener. Program Fundacji Teatru Ludowego „Ukryte Skrzydła” miał na celu odciągnięcie młodych ludzi od ulicy, zagospodarowania ich wolnego czasu oraz pokazania innego sposobu na „Życie”. Te zajęcia odkryły we mnie chęć pracy z młodymi ludźmi, dzielenia się z nimi swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

ZRÓBMY TO RAZEM: Zapraszam zarówno dużych jak i małych na moje zajęcia bokserskie. Pragnę zarażać swoją pasją każdego, niezależnie od wieku i płci. Na zajęciach pracujemy nad poprawą wydolności i szybkości, wzmacniając również koordynację ruchową. Udowadniam również, że boks to świetny sposób na odreagowanie i rozładowanie napięcia związanego ze stresem, wynikającym często z codziennych obowiązków i pośpiechu towarzyszącego naszemu życiu. Podczas zajęć dla dzieci uczę budowania sportowego ducha i poczucia własnej wartości, polegania na sobie, szacunku dla przeciwnika i jego umiejętności.

ZNAJDZIESZ MNIE: W Klubie na matach i w pobliżu worka treningowego, a poza Klubem głównie w Nowej Hucie z której się wywodzę, czego nigdy się nie wstydzę, jak również na ringach i Centrum Sportów Walki.

W ŻYCIU NAJBARDZIEJ KOCHAM: Spokój, harmonię i dobra muzykę.